Lavastusprotsessid

Lavastusprotsesside programm 30.07-5.08

Käinas luuakse kolm tantsulavastust ja üks tantsufilm. Sellel aastal on üks avatud registreerimisega ja kaks avatud kandideermisega loomingulist protsessi ning üks residentuur:

– lavastusprotsess professionaalsetele tantsijatele (kandideerimine)

– lavastusprotsess noortele professionaalsetele tantsijatele

– filmiprotsess (kandideerimine)

– residentuur (kandideerimine)

 

Passi soetaja saab osa ka erinevatest etendusõhtutest ning filmiõhtust. Loomulikult ei jää ka teiste tegemiste varju rikkale helimaailmale tuginev impro -ning tantsufilmide õhtu.

 

 

 

Karoline Suhhov ja Judith Parts

Lavastusprotsess noortele professionaalsetele tantsijatele

Karoline Suhhov on tantsuõpetaja ja koreograaf, kes on lõpetanud 2015 aastal TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia ning olnud vahetusüliõpilasena ka Concordia Ülikoolis. Praegu tegutseb ta peamiselt
kaasaegse tantsu õpetamisega üle Eesti, s.o. Viljandis, Pärnus, Haapsalus ja Tallinnas. Kaasautori ja tantsijana on ta osalenud erinevates projektides, kuid hetkel tähtsaimateks peab ta enda jaoks lavastusi „Suitsune Transs Tinapaberis“ ning „Sisesosinad“.

 

 

 

 

 

Judith Parts õpib Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias helitehnoloogiat ja hetkel on vahetusüliõpilane Helsingis Metropolia ülikoolis erialal Music Production and Songwriting. Judith on laulja ning õppinud varasemalt ka klassikalist muusikat lõpetades aastal 2011 Tallinna Muusikakeskkooli viiuli erialal. Ta on loonud helikujundusi mitmetele tantsuetendustele ja installatsioonidele ning töötanud muusikalise kujundajana. Aastal 2016 lõi ansambli Nebula Flowers, kus ta on laulukirjutaja, laulja ja viiuldaja. Judith armastab kanda mitmeid mütse ning omada erinevaid rolle. Kokkuvõtlikult on ta lihtsalt väga suur heliarmastaja.

 

Hiiumaa Tantsufestivalil toimuvas lavastusprotsessis uurivad Karoline ja Judith liikumisest loodud heli tekkimisi ja nende omavahelist koostööd tervikliku atmosfääri loomisel. Protsesis tegeletakse nii improvisatsiooni, struktureeritud liikumise ning ka matemaatikaga. Püütakse helisid, liigutakse heli ja ollakse helid. Tantsitakse.

 

Lavastusprotsessi saavad registreerida tantsijad on alates 16.eluaastast!

Registreerimine avatud kuni 1.juuni!

 


 

Ruslan Stepanov

Lavastusprotsess professionaalsetele tantsijatele (kandideerimine)

Ruslan Stepanov lõpetas Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia koreograafi, tantsija ja tantsuõpetajana (2002). Perioodil 2002-2012 töötas ta teatris Vanemuine tantsija ja koreograafina. Seejärel 2012-2014 oli ta tantsutrupi Wee liige Gerhart Hauptmanni Teatris Görlitzis, Saksamaal. Alates 2014. aastast tegutseb Ruslan vabakutselise tantsukunstnikuna peamiselt Eestis ja Saksamaal.

Ruslani kunstilised eesmärgid on:
Kogemuste otsimine
Meie potensiaali avastamine
Kui palju me mõistame teineteist füüsilises keeles
Piirid teadmatuse ja teadmise vahel
Kollektiivne ja individuaalne mõtlemine
Kontakt ja side

 

Lavastusprotsessi toimub konkurss! Kandideerimiseks tuleb täita festivali registreerimisvorm ning saata e-mail oma sooviga kandideerida lavastusprotsessi. Konkurss toimub 1.04-1.06, misjärel teeme teatavaks otsuse.

 


 

Henri Hütt ja Mikk-Mait Kivi

Filmiprotsess noortele professionaalsetele tantsijatele (kandideerimine)

Henri Hütt on (etendus)kunstnik, kes väärtustab loomingulisi hübriidvorme, kuhu kuuluvad nii tehnoloogilise dominandiga etenduskunsti vormid, helietendused, lavastatud näituse kontseptsiooni arendamine ning koostööd erinevate valdkondade kunstnikega. On rühmituse MIMproject liige ning Baltikumi ja Skandinaavia kunstiülikoolide võrgustiku DAMA koordinaator.

 

Mikk-Mait on videokunstiga tegelenud umbes 10 aastat, varem teinud rohkem ürituste ja kontserdite videotaustasid ja kujundust, nüüd viimased neli aastat töötanud peamiselt Von Krahli Teatris visuaalkunstnikuna, tehes samal ajal ka töid väljaspool Von Krahli (Binaural Vision HTF’il ja Kanutis, Väike Prints Nuku teatris). Lavastajadebüüt 2018. aasta alguses Von Krahlis lavastusega Loodusjõud.
Viimasel ajal keskendunud visuaalse, sotsiaalse ja informatiivse maailma terviklikkuse sõnastamisega. Otsib meetodeid, kuidas siduda tänane sotsiaalne keskkond ühtselt tajutavaks tervikuks, samal ajal proovides tunnetada, kus on inimese ja (tema salvestatud) informatsiooni vahelise suhtluse piirid.

 

Filmi programmi toimub konkurss! Filmiprotsessi saavad registreerida tantsijad alates 16.eluaastast! Kandideerimiseks tuleb täita festivali registreerimisvorm, saata e-mail oma sooviga kandideerida filmiprotsessi ning foto. Konkurss toimub 1.04-1.06, misjärel teeme teatavaks otsuse.

 


 

Terje Kähr

Kunstnik

 

Terje Kähr (s. 1992) on stsenograaf, kes on sündinud Eestis ja töötab hetkel Tallinnas. Ta on lõpetanud Tartu Kunstikooli 2012. aastal omandades dekoraator-stilisti kutse ning omandas bakalauruse kraadi 2016. aastal Eesti Kunstiakadeemia stsenograafia erialal. T. Kähr on töötanud filmikunstnikuna koostöös Balti Filmi-ja Meediakooli tudengitega, olnud kunstnik või kunstniku assistent muusika- ja moevideo võtetel ning teinud koostööd EMTA Lavakunstikooli tudengitega. Kunstnik tegeleb ka maalimisega ning hetkel huvitub etnilise identiteediga seotud teemade uurimisest. Käesoleval aastal töötab Kähr 1940’ndate ajastu lühifilmiga ning muusika-ja tantsuprojektidega luues sobivaid kujundusi lavale ja kinolinale.