Lavastusprotsessid

Lavastusprotsesside programm 31.07-6.08

Käinas luuakse kolm tantsulavastust ja üks tantsufilm. Sellel aastal on üks avatud registreerimisega ja kaks avatud kandideermisega loomingulist protsessi ning üks residentuur:

– lavastusprotsess professionaalsetele tantsijatele (kandideerimine)

– lavastusprotsess noortele professionaalsetele tantsijatele

– filmiprotsess (kandideerimine)

– residentuur (kandideerimine on lõppenud)

 

Passi soetaja saab osa ka erinevatest etendusõhtutest ning filmiõhtust. Loomulikult ei jää ka teiste tegemiste varju rikkale helimaailmale tuginev impro -ning tantsufilmide õhtu.

 

 

 

Riina Ausma, Ajjar Ausma ja Artjom Astrov

Lavastusprotsess noortele professionaalsetele tantsijatele

RiinaRiina Ausma on liikumisõpetaja ja tantsija. Ta on õppinud koreograafiat Tallinna Ülikoolis ning läbinud University of The Nations`i Creative DTS kooli Norras tantsu erialal. Ta on etendajana/kaasautorina osalenud erinevates lavastustes. Riina tegutseb aastast 2011 erivajadustega laste ja noorte liikumisõpetajana.

 

 

 

 

AjjarAjjar Ausma lõpetas 2003 Viljandi Kultuuriakadeemia koreograaf-tantsuõpetajana. 2009 asutas ta sõpradega teatri Cabaret Rhizome. Ajjar tegutseb seal näitleja ja kaasautorina. 2016 pälvis ta teatriauhinna lavastustega “Otsuse anatoomia” ja “Kuningas Oidipus”. Ajjar on osalenud lavastaja, etendaja ja kaasautorina erinevates lavastustes noortele ja täiskasvanutele, viinud läbi füüsilise teatri, kontaktimprovisatsiooni, improvisatsiooni ja tantsu töötubasid Eestis kui ka mujal.

 

 

Artjom_Astrov (1)Artjom Astrov on vabakutseline muusik. Hetkel tegutseb helikujundajana erinevates teatriprojektides ning esineb eksperementaalse hip-hop projektiga Benzokai!. Aastal 2016 on Artjom kaasasutanud plaadifirma SeriousSerious, mis seni on keskendunud ambientse ja kontseptuaalse muusika väljaandmisele.

 

 

 

Hiiumaa Tantsufestivalil toimuvas lavastusprotsessis loovad Ajjar ja Riina koos noortega läbi füüsiliste harjutuste, liikumisülesannete, rütmimustrite ja struktureeritud improvisatsiooni sotsiaalse – psühhofüüsilise mänguruumi, kus kujunevad välja oma jäigad ja paindlikud reeglid. Osalejad peavad koos toimimiseks ning edasi liikumiseks kasutama, arendama oma leidlikkust, jõudu, kiirust, koordinatsiooni, kohalolu, vastupidavust, täpsust, taju, jne. Uuritakse, mis prostessis osalejaid käivitab, motiveerib, paneb ennast ületama või alla andma.

 

Lavastusprotsessi saavad registreerida tantsijad on alates 16.eluaastast!

Registreerimine avatud kuni 1.juuni!

 


 

Maike Lond Malmborg ja Iggy Malmborg Lond

Lavastusprotsess professionaalsetele tantsijatele (kandideerimine)

Maike Lond Malmborg on Eesti kultuurimaastikul LondMalmborgaktiivselt tegutsenud alates 2007. aastast, mil ta lõpetas Haagi Kuningliku Kunstiakadeemia Interfaculty Artscience õppetooli Bakalaureuse eriala. Tema lõputöö “Sirquit Garden” oli üks viiest nominandist Amsterdami meediakeskuse parima noore kunstniku auhinnale. Maike loomingulise teekonna teeb eriliseks tema tugev valdkondadeülene tegevus. . Viimastel aastatel on tema töö keskendunud etenduskunstidele (etenduste loomisele) ja MIMprojektile – uurimuslik kunstikollektiiv, mille üheks asutajaks ja eestvedajaks ta alates 2005 aastast on. Hetkel on käsil Eesti Vabariik 100 raames Kanuti Gildi SAALi ja Rahvusooper Estonia ühisprojekt, mis toob Estonias 2018 lavale esimese MIMprojekti ooperi.

Iggy Lond Malmborg on Rootsis baseeruv vabakutseline näitleja ja etenduskunstnik. Tema looming kätkeb endas keerukat intellektuaalset diskursust, millest ei puudu soojus ja huumor. Alates 2009. aastast teeb ta koondnime White on White all koostööd Johannes Schmit`iga (DE). Duo põhiliseks eesmärgiks on luua niinimetatud Critical Whiteness Studies teoreetilised saavutused produktiivseks lavaliseks esteetikaks. 2014. aastal esietendus tema soololavastus b o n e r  Helsinkis Baltic Circle Festival`il. Maike Lond Malmborgiga koosloodud 99 Words for Void esietendus 2015. aastal ning hooajal 2016/2017 on töö esindatud festivalidel nagu TBNA (Bordeaux), Baltoscandal (Rakvere) ja Bastard (Trondheim).

Protsess toimub inglise keeles!

Lavastusprotsessi toimub konkurss! Kandideerimiseks tuleb täita festivali registreerimisvorm ning saata e-mail oma sooviga kandideerida lavastusprotsessi. Konkurss toimub 1.03-1.05 misjärel teeme teatavaks otsuse.

 


 

Karolin Poska ja Laura Lisete Roosaar

Filmiprotsess noortele professionaalsetele tantsijatele (kandideerimine)

KarolinPoskaKarolin Poska on noor koreograaf ja lavastaja, kes on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia. Praegu tegutseb Karolin vabakustelise looja ja tantsuõpetajana. Tema tähtsamata tööde hulka kuuluvad tantsulavastus “Ligament”, mis esietendus Viljandis Koidu seltsimajas ning “Contamination – We All Leak”, mis esietendus Ugala teatrimajas. Lisaks on Karolin osalneud mitmete kohalike ja välismaiste tantsukunstnike töödes. Karolin oli 2016/2017 hooaja Kanuti Gildi SAALi residentuuri noor kunstnik.

 

 

 
LauraLiseteLaura Lisete on noor dokumentalist, kes on lõpetanud meediatootmise eriala ning hetkel õpib magistrantuuris režissööriks. Tema filmid on pävinud tunnustust festivalidel. Lühidokumnetaal “Redemption” valiti London Sundance Short Film Competition ametlikku programmi. Oma töödes uurib Laura Lisete dokumnetaalfilmi laia ampluaad ning katsetab erimeediumite segamist.

 

Filmiprotsessi meeskonna eesmärgiks on uurida väljarännet äärealadelt noorte vaatepunktist. Valmiv film kompab dokumentaal- ja tantsufimi piire. Liikumist kui pigem abstraktset väljendust proovitakse rakendada eluliste probleemide kajastamisel.

Filmi programmi toimub konkurss! Filmiprotsessi saavad registreerida tantsijad alates 16.eluaastast! Kandideerimiseks tuleb täita festivali registreerimisvorm, saata e-mail oma sooviga kandideerida filmiprotsessi ning foto. Konkurss toimub 1.03-1.05 misjärel teeme teatavaks otsuse.

 


 

Kaia Tungal

Kunstnik

kaiaKaia Tungal on vabakutseline stsenograaf. Soovides hallata erinevaid meediume ning erialaselt paindlikuks jääda, on ta jaganud oma aja filmi ja teatri vahel, püüdes erialast mitmekülgsemat kogemust saada.

Oma loomingus eelistab ta kasutada enamasti minimalistlikku stiili, kuid lähtub eelkõige käesolevast teosest, sellega seotud inimestest, keskkonnast ning eelkõige sõnumist. Loomingu puhul ongi kõige tähtsam sõnum, mida loodud visuaal peab toetama. Oluline on see, mis saab teosest siis, kui autor on teosest lahkunud ja tekib loodu kokkupuude vaatajaga.