Lavastusprotsessid

LAVASTUSPROTSESSIDE PROGRAMM 29.07-4.08

Käinas luuakse kolm tantsulavastust ja üks tantsufilm. Sellel aastal on üks avatud registreerimisega ja kaks avatud kandideermisega loomingulist protsessi ning üks residentuur:

  • lavastusprotsess professionaalsetele tantsijatele
  • lavastusprotsess noortele professionaalsetele tantsijatele (kandideerimine)
  • filmiprotsess (kandideerimine)
  • residentuur (kandideerimine)

Passi soetaja saab osa ka erinevatest etendusõhtutest ning filmiõhtust. Loomulikult ei jää ka teiste tegemiste varju rikkale helimaailmale tuginev impro -ning tantsufilmide õhtu.


Lavastusprotsess noortele professionaalsetele tantsijatele

Lavastusprotsessi noortele professionaalsetele tantsijatele viib 2019. aastal läbi Kädi Metsoja.
Oluline on kamp. Idee teostamiseks, peab iga inimene mõistma, et ta on osa tervikust. Üks liigutus toetab teist ja teine inimene toetab kolmandat.
Kädi hindab kannatlikust ja füüsilist tööd. Noor ei pea olema füüsiliselt super võimekas, kui ta mõistab, et ta on osa tiimist. Igaüks panustab mingi osa ja kokku tulebki hea asi. Enamus ideed tulevad Kädi sõnul inimestega proovisaalis kokku saades, nii et ei oska öelda mingit kindlat tantsustiili. Kädi kasutab tihti palju akrobaatikat, kuid see ei ole nõue, seega on ootatud kõik tantsijad ükskõik millise taustaga.
Kädi Metsoja on tsirkuse taustaga koreograaf, lavastaja ja treener. Tema tööd iseloomustavad sõnad: energiline, füüsiliselt nõudev, täpne, segane, tiimikas.
“Ma olen harjunud enamasti töötama inimestega keda ma tunnen, nii et eriti põnev HTFile tuleku juures ongi just see, et saan kamba inimesi, keda ma ei tunne!”
Lavastusprotsessi saavad registreerida tantsijad on alates 16. eluaastast! Kandideerimine lõpeb 1. juulil.

Lavastusprotsess professionaalsetele tantsijatele

Sel aastal osaleb professionaalsete tantsijate lavastusprotsessis Hiiumaa TantsuFestivali tiim koosseisus Julia Koneva, Helena Pihel, Kaie Küünal, Üüve-Lydia Toompere, Siim Tõniste ja Rauno Zubko, lavastab Sveta Grigorjeva.