Töötoad

Töötubade programm 1.08-5.08

Meie töötoad toimuvad nii saalides kui ka looduses. Töötubade eesmärgiks on anda võimalus kogemuslikuks õppimiseks, mille käigus saavad liikumist toetavad ja kirjeldavad mõisted ning oskused keskkonnast pakutava kehalise kogemuse abil selgemaks. Töötubadest ei pea endale lemmikuid valima.

Väärtustame kehalist kogemust ning proovime luua võrdseid võimalusi nii algajatele kui edasijõudnutele. Festivali passi soetajad saavad osalda kõigis töötubades.

Passi soetaja saab osa ka erinevatest etendusõhtutest ning filmiõhtust. Loomulikult ei jää ka teiste tegemiste varju rikkale helimaailmale tuginev impro -ning tantsufilmide õhtu.

 

 

 

Janina Sarantšina

Repertuaari töötuba

Janina Sarantšina on vabakutseline tantsija ja koreograaf, hetkel tegutseb suure osa ajast Pariisis. Ta alustas tantsuga üsna varakult ja on oma teekonnal tutvunud mitmete stiilidega, põhilisteks tänavatantsu erisuunad ja kaasaegne, mille mõjutused kajastuvad praeguses tantsukeeles. Janina on täiendanud end nii Eestis kui välismaal, osaledes töötubades ja intensiividel, Megan Lawsoni, Erica Sobol, Erika Silgoner, Emma Portner, Julia Spiesseri, Nicolas Huchard, Jillian Meyersi jpt käe all. Tema professionaalne tegevus hõlmab nii kommertsprojekte kui tantsulavastusi, nt Rene ja Carmel Köster ‘RSKSD’, Rene Köster ‘YCnPTF’ ning Julia Spiesseri ning rühmituse Garcon koosseisus.

Repertuaari töötoas keskendume erineva iseloomuga koreograafilise materjali omandamisele. Tantsija paneb end proovile kiire materjali/stiili omandamisega või antud ülesannete/karakteri lahendamisega

 

 


 

Joanna Kalm

Pehme ja jäik vabadus

Koreograafia teoreetiline ja praktiline töötuba, kus tantsuajaloole tagasi- ja edasivaates kohtuvad ja põimuvad…
loomine – organiseerimine – olemasolevad koreografeerimisviisid – koreograafia tulevik – fantaseerimine – liikumine kui dialoog – liikumise ajendid – sisemine maailm – instinkt – visuaal – mateeria – mäng – suhe – reageerimine – eesmärgistatus – poeetika – musikaalsus – koosolemine – ekspressiivne keha – tegevuslik keha – jäigalt fikseeritud liikumine – pehmelt fikseeritud liikumine – struktuursus – struktuuritus – alternatiivsus – võimalikkus – vabadus – … ? + !

Joanna Kalm on koreograaf ja etendaja, kelle loomingus ristuvad kaasaegne tants, tänavatants, pop-kultuuri ja kujutava kunsti mõjud. Talle on omane kuvandite / nähtuste ülesehitamine ja lammutamine eesmärgiga heita valgust viimaste toimimismehhanismidele. Tema lavastused on seni kätkenud kuvandi konstrueerimise ja enese esitlemise temaatikat (“Débutante”, 2016) ning vaadelnud tantsu kui ühiskonna arengukurvide peeglit ja vastupidamise viisi (“VIVA LA VIDA kuni surm meid lahutab”, 2017). Joanna on lõpetanud TLÜ koreograafia bakalaureuseõppe ja Londoni Kaasaegse Tantsu Kooli diplomiprogrammi. Lisaks lavastamisele ja etendamisele on ta tegev TantsuRUUMi korraldustiimi liikmena. Kõige enam meeldib talle lihtne muusikasse tantsimine.

 

 


 

Ajjar Ausma

Dokumentalistika töötuba

Ajjar Ausma lõpetas 2003 Viljandi Kultuuriakadeemia koreograaf-tantsuõpetajana. 2009 asutas sõpradega teatri Cabaret Rhizome. Tegutseb seal näitleja ja kaasautorina. 2016 pälvis teatriauhinna lavastustega “Otsuse anatoomia” ja “Kuningas Oidipus”. Ajjar on osalenud lavastaja, etendaja ja kaasautorina erinevates lavastustes noortele ja täiskasvanutele. Viinud läbi füüsilise teatri, kontaktimprovisatsiooni, improvisatsiooni ja tantsu töötubasid Eestis kui ka mujal.

 

Töötuba ühendab liikumise, dokumentaalfilmi ja Hiiumaa keskkonnad. Töötoas kohtutakse läbi looduse liigutustega ja läbi liigutuste loodusega. Sulandutakse keskkonda ning eristutakse sellest, valgutakse laiali ning koondutakse punkti tagasi.

DOKUMENTALISTIKA TÖÖTOA LISAINFO TULEKUL!