Töötoad

Meie töötoad toimuvad nii saalides kui ka looduses. Töötubade eesmärgiks on anda võimalus kogemuslikuks õppimiseks, mille käigus saavad liikumist toetavad ja kirjeldavad mõisted ning oskused keskkonnast pakutava kehalise kogemuse abil selgemaks.

TÖÖTUBADE PROGRAMM 31.07-4.08

Väärtustame kehalist kogemust ning proovime luua võrdseid võimalusi nii algajatele kui edasijõudnutele. Töötubadest ei pea endale lemmikuid valima, sest festivali passi soetajad saavad osalda kõigis töötubades.

Passi soetaja saab osa ka kõigist etendusõhtutest ja festivali üritustest. Loomulikult ei jää ka teiste tegemiste varju rikkale helimaailmale tuginev improõhtu.


SÜNNIPÄEVA ERI – HTF TÖÖTOAD!

Juubeli puhul annavad ühel päeval, 31.07, töötube Hiiumaa TantsuFestivali tiimiliikmed isiklikult! Ühte töötuba annavad kolm õpetajat, sidudes ühte kõigi kolme teadmised ja huvid tantsumaailmas.

Helena, Julia ja Rauno

Tantsutehnika töötuba, mille märksõnadeks on põrandatehnika, loovtants, erinevate stiilide sidumine, omanäoline liikumismaterjal, koreograafiline väljakutse.

Kaie, Üüve-Lydia ja Siim

Sotsiaalse koreograafia töötuba, mille märksõnadeks on indiviid ja kogukond, empaatia, juhtimine ja järgmine, dancing democracies, techno praxis.


JANINA SARANTŠINA

Repertuaari töötuba


Repertuaari töötoas keskendume erineva iseloomuga koreograafilise materjali omandamisele. Tantsija paneb end proovile kiire materjali/stiili omandamisega või antud ülesannete/karakteri lahendamisega.

Janina Sarantšina on vabakutseline tantsija ja koreograaf, kes tegusteb hetkel suure osa ajast Pariisis. Janina on oma teekonnal tutvunud mitmete stiilidega, põhilisteks kaasaegse ja tänavatantsu eri suunad, mille mõjutused kajastuvad tema praeguses tantsukeeles. Ta on end täiendanud end nii Eestis kui välismaal, osaledes töötubades Megan Lawsoni, Erica Sobol, Erika Silgoner, Emma Portner, Julia Spiesseri, Nicolas Huchard, Jillian Meyersi ja paljude teiste käe all. Tema professionaalne tegevus hõlmab nii kommertsprojekte kui tantsulavastusi, nt Rene ja Carmel Köster “RSKSD”, Rene Köster “˜YCnPTF” ning Julia Spiesseri ning rühmituse Garcon koosseisus.


EDGAR VUNŠ

Eksperimentaalne hip-hop

Tundides läheneme hip-hopi freetyle’ile katsetusliku nurga alt ehk õpime improviseerima kasutades erinevaid harjutusi ja tehnikaid. Samuti teeme üldifüüsilist treeningut ja muud huvitavat.

Edgar Vunš on olnud laval pea terve oma elu. Põhiliselt on ta treening keskendunud tsirkuse ja tänavatantsu distsipliinidele, millega on ta võitnud kõrgeid kohti nii Eestis kui välismaal. Tema tööd on lavale jõudnud Hiiumaa TantsuFestivali PLATVORMil, Sõltumatu Tantsu Lava Greenfieldil ja Kanuti Gildi SAALi Made in Estonia Maratonil. Lisaks on ta osalenud mitmetes OMA tsirkuse lavastuses, seal hulgas ka viimasel Baltoscandalil ja RO Estonia lavastuses “Tsirkuseprintess”. Viimasel ajal on tema fookus laienenud ka kaasaegse tantsu liikumiskeeltele ning vabale improvisatsioonile, seega toovad Edgari huvid kokku maailmad, mis tavaliselt eraldi seisavad. 


LINDA VAHER

Lavaline kohalolu

Töötoas otsime kohalolemist erinevates situatsioonides iseenda ja partneriga, olgu selleks inimene või mingi objekt. Erinevad improvisatsioonilised harjutused läbi liikumise viivad meid kontakti iseendaga, mis aitavad tajuda ruumi ja partnerit selles keskkonnas. Töötoa praktilises pooles kasutame nii sõna kui keha.

Linda Vaher on noor eesti näitleja, kes töötab hetkel Maxim Gorki teatris Berliinis. Lisaks teatrile on ta tegelenud ka tantsu ja tsirkusega. Enne Berliinis töö alustamist tegi Vaher Eestis kaasa NO99 ja MTÜ Kell Kümme lavastuses. Tantsijana osales ta Vaba Lava kuraatoriprogrammis etendunud Austria koreograafi Doris Uhlichi lavastuses “Alastusest enam”.